• slide

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 24 maja 2013 roku

• Dzisiejsza niedziela upamiętniająca Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, a wraz z nim czas Komunii Świętej wielkanocnej. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny. Od jutra wracamy do zwykłego okresu liturgicznego w ciągu roku w którym nie obchodzi się żadnej szczególnej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina misterium Pana Jezusa w jego pełni, zwłaszcza w niedziele.
 
• Także dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 11.30, do I Komunii Świętej przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 255. Msze święte z udziałem dzieci w białym tygodniu o godz. 18.00, pozostałe o godz. 7.00 i 17.30.
 
• We czwartek 28 maja przypada 34. rocznica śmierci Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Będzie to okazja do wdzięcznej modlitwy w intencji wyniesienia Go na ołtarze.
 
• W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 spotkanie Apostolstwa Maryjnego, zaś o 16.00 Kół Żywego Różańca w sali św. Józefa.
 
Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, we wtorek wspomnienie liturgiczne św. Filipa Nereusza, prezbitera, we czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie liturgiczne św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Msze Święte w te dni o godz. 7.00, 17.30 i 18.00.
 
Zapraszamy do obejrzenia drugiej części zdjęć z parafialnej pielgrzymki na Ukrainę „Śladami Trylogii”, która jak pamiętamy miała miejsce w kwietniu b.r. Zdjęcia są umieszczone w gablocie przed kościołem.
 
• Z kolei w dniach od 24 września do 3 października b.r. planowana jest parafialna pielgrzymka do Włoch. Bliższe informacje znajdziemy w ulotkach rozłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy prowadzi ks. Tomasz.
 
• Przypominamy, że aktywne uczestniczenie chrześcijan w życiu społecznym i politycznym swojego kraju jest praktyczną realizacją powinności moralnych względem dobra wspólnego. Dlatego serdecznie zachęcamy wiernych do wzięcia czynnego udziału w wyborach prezydenckich, które dzisiaj przeżywamy w naszej Ojczyźnie. Módlmy się też zawsze za Polskę, aby panowały w niej Boże prawa.
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni.
 
Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W związku z hurtowymi kradzieżami gazet informujemy, że będą one wykładane do nabycia każdorazowo w niedzielę rano.
 
Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.