• slide

2 Niedziela Wielkiego Postu 1 marca 2015 roku
 
• Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca, dzień szczególnej adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 krótkie nabożeństwo eucharystyczne, o godz. 17.00 Nieszpory i Gorzkie żale, zaś po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i możliwość cichej adoracji do godz. 21.00. Mszę Świętą o godz. 10.00 po raz ostatni w naszym kościele celebrował będzie ks. Leszek Woroniecki SAC, który od trzech lat ofiarnie pomagał nam sprawować liturgię oraz prowadził Wspólnotę Osób Owdowiałych spotykającą się w naszym kościele. Z woli swych zakonnych przełożonych ks. Leszek zmienia miejsce swej posługi, dlatego zachęcamy do uczestnictwa w tej Eucharystii w podzięce za jego trud duszpasterski wśród nas.
 
• Po Mszy Świętej godz. 11.30 serdecznie zapraszamy na Warsztaty Małżeńskie, które odbędą się w salkach parafialnych na plebani.
 
• Osobom, które zgłosiły chęć wyjazdu na planowaną w dniach od 22 do 26 kwietnia br. parafialną pielgrzymkę na Ukrainę „Śladami Trylogii” przypominamy, że dzisiaj o godz. 19.00 będzie miało miejsce spotkanie z przedstawicielem biura podróży, na które należy zabrać 200 zł zaliczki.
 
• W poniedziałek zapraszamy na modlitwę wypominkową za zmarłych po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 
• Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu. Spowiedź od godziny 17.00. Po wieczornej Mszy wotywnej do Serca Pana Jezusa adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Rozpocznie ją Koronka do Miłosierdzia Bożego, a zakończy Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski.
 
• Z racji pierwszej soboty miesiąca wotywna Msza o Niepokalanym Sercu Maryi sprawowana będzie o godzinie 7.00. Po jej zakończeniu nabożeństwo do Matki Bożej.
 
• Także w sobotę 7 marca o godz. 10.00. zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów wraz rodzicami. Spotkanie dotyczyć będzie kwestii przyjęcia do ministrantów i obłóczyn.
 
• Przypominamy, że spotkanie informacyjne dla tych osób, które przystąpiły do Kół Żywego Różańca rodziców modlących się za swoje dzieci połączone z błogosławieństwo różańców odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 marca po Mszy Świętej o godz. 11.30 w Sali pod Kopułą. Natomiast Msza Święta w intencji Róż Rodzinnych z ceremonią przyjęcia nowych członków do wspólnoty będzie miała miejsce w niedzielę 22 marca godz. 10.00.
 
• W sobotę 21 marca planowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Seminarium Księży Pallotynów do Ołtarzewa, ktore zostanie wystawione o godz. 16.00. Chętnych zapisujemy w zakrystii i kancelarii do następnej niedzieli włącznie. Koszt 20 zł.
 
• Trwa zbiórka darów żywnościowych dla naszych najuboższych parafian. Pod ołtarzem MB Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz, do którego przez cały Wielki Post każdy z nas może złożyć swój dar. Podkreślamy, że chodzi wyłącznie o dary żywnościowe i to takie, które nie ulegną szybkiemu zepsuciu (mąka, cukier, makaron, ryż, konserwy itp.). Dary przez nas złożone rozprowadzać będą Siostry Szarytki. Zachęcamy do hojności.
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.