• slide

XXVIII Niedziela Zwykła 15 października 2017 roku

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się zawsze: w niedziele o godzinie 17.00 razem z Nieszporami, a w dni powszednie po Mszy wieczornej około 18.40.


Jutro mija 13. lat od koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej. Z tej okazji zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00  na uroczyste Nieszpory, nabożeństwo różańcowe i Mszę Świętą o godz. 18.00 w czasie której modlić się będziemy za nasza parafię.


W najbliższy piątek o godz. 20.00 odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem.


Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, we środę święto św. Łuksza, ewangelisty, we czwartek bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, w piątek św. Jana Kantego, prezbitera, w sobotę bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

 

Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki, na których możemy wpisywać zmarłych, których imiona chcemy modlitewnie wspominać. Wypominki jednorazowe czytane będą podczas nabożeństwa za zmarłych 2 listopada o godz. 17.00, a wypominki roczne z zasady w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.00. Następująca po nich Msza Święta o godz. 17.30 będzie każdorazowo sprawowana w intencji tych zmarłych. Wypełnione kartki przekazujemy osobiście księdzu w zakrystii lub kancelarii.

 

Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2018.

 

Jeszcze przez najbliższy tydzień przyjmujemy zapisy młodzieży klas III gimnazjum i starszej na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły jeszcze tego sakramentu. Pierwsze spotkanie nowej grupy odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej.

 

Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.