• slide

XXIX Niedziela Zwykła 16 października 2016 roku

Dzisiaj przeżywamy 12. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej. Uroczystą Mszę Świętą o godz. 18.00 sprawować będzie ks. Bernard Czerwiński, proboszcz parafii św. Feliksa z Kantalicjo na Marysinie Wawerskim, dawny wikariusz naszej parafii. Wcześniej, bo o godz. 17.00 Nieszpory i różaniec. Po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się także spotkanie kandydatów do Bierzmowania II roku. Natomiast spotkanie kandydatów do Bierzmowania roku I odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, we wtorek święto św. Łuksza, ewangelisty, we środę bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, we czwartek św. Jana Kantego, prezbitera, w piątek bł. Jakuba Strzemię, biskupa, w sobotę św. Jana Pawła II, papieża.

Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki, na których możemy wpisywać zmarłych, których imiona chcemy modlitewnie wspominać. Wypominki jednorazowe czytane będą podczas nabożeństwa za zmarłych 2 listopada o godz. 17.00, a wypominki roczne z zasady w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.00. Następująca po nich Msza Święta o godz. 17.30 będzie każdorazowo sprawowana w intencji tych zmarłych. Wypełnione kartki przekazujemy osobiście księdzu w zakrystii lub kancelarii.

Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Ofiary zebrane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczymy na potrzeby misji.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.