• slide

XII Niedziela Zwykła 25 czerwca 2017 roku

Dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego, zaś o godz. 16.00 Kółek Różańcowych. Także dzisiaj o godz. 17.30 Nieszpory i nabożeństwo czerwcowe.

We środę przypada 9. rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, którego polecamy modlitwom wiernych. Także we środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych w czasie której przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30.

Z racji pierwszej soboty miesiąca wotywna Msza o Niepokalanym Sercu Maryi sprawowana będzie o godzinie 7.00. Po jej zakończeniu Nabożeństwo do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej różaniec fatimski i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Kalendarz liturgiczny: we środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, we czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zebrane tego dnia na tacę przeznaczymy na utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

Przypominamy, iż jak co roku, w  wakacje, czyli od poniedziałku 26 czerwca oraz przez cały lipiec i sierpień w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00, w soboty o 8.00, a w pozostałe dni powszednie o 17.30. W wakacje nie będą również sprawowane Nieszpory w niedziele, zaś słuchanie spowiedzi w dni powszednie odbywać się będzie każdorazowo przed Mszą Świętą.

Organizatorzy rekolekcji: „Jezus Na Stadionie” oraz Kuria Biskupia Warszawsko-Praska zachęcają do wzięcia udziału w modlitewnym spotkaniu na Stadionie Narodowym w dniu 1 lipca 2017 roku. Modlitwa odbędzie się pod hasłem: Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza (Ps 89, 16). Bliższe informacje można znaleźć w ulotkach rozłożonych na stoliku pod chórem. Wejściówki można nabywać przez stronę internetową Jezus na stadionie 2017. Zapraszamy do wzięcia osobistego udziału i prosimy o modlitwę w intencji tego wydarzenia.

Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.