• slide

IX Niedziela Zwykła 29 maja 2016 roku

• Dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego, o godz. 16.00 Kółek Różańcowych,  zaś wyjątkowo o godz. 17.00 Nieszpory, Nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna.

• Od 1 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 zaczynamy sprawowanie Nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie przypominamy, że przez dni dawnej Oktawy Bożego Ciała, codziennie na zakończenie wieczornej liturgii ma miejsce procesja eucharystyczna wokół kościoła.

• Z racji pierwszego czwartku po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Na zakończenie całej wieczornej liturgii, czyli ok. godz. 19.00 zapraszamy na kolejną konferencję poszerzająca naszą wiedzę religijną.

• W najbliższy piątek (pierwszy w miesiącu), przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. W piątkową uroczystość nie obowiązuje nas post.

• Z racji pierwszej soboty miesiąca wotywna Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Po jej zakończeniu Nabożeństwo do Matki Bożej. Natomiast po Mszy wieczornej różaniec fatimski i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

• Kalendarz liturgiczny: we wtorek święto Nawiedzenia NMP, we środę św. Justyna, męczennika, w sobotę wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP.

• W sobotę 4 czerwca odbędzie się rodzinny rajd rowerowy po anińskich lasach. Pojedziemy do Halinowa, Długiej Kościelnej i Sulejówka. Zapisane osoby prosimy o kontakt z ks. Radkiem. Zbiórka przed plebanią w sobotę o godz. 7.00.

• Są jeszcze wolne miejsca na planowaną w dniach od 5 do 10 września  b.r. parafialną pielgrzymkę na Litwę, Łotwę i Estonię. Zwiedzimy min. Tallin, Rygę, Wilno i Kowno. Koszt to 600 zł plus 155 euro. Bliższe informacje znajdziemy w ulotkach rozłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy prowadzimy w Zakrystii lub Kancelarii.

• Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.

• Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych, szczególnie ś.p. Irenę Bogdan l. 82 z ul. Kinowej 23. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.