• slide

XXVI Niedziela Zwykła 25 września 2016 roku

Dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego, a o 16.00 Kółek Różańcowych.

We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy rodziców dzieci przystępujących w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej w naszym kościele na spotkanie z ks. proboszczem.

We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych w czasie której przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30.

W sobotę rozpoczynamy październik, miesiąc, w którym w sposób szczególny modlimy się różańcem. Nabożeństwa różańcowe odbywać się będą zawsze: w niedziele o godzinie 17.00 razem z Nieszporami, a w dni powszednie po Mszy wieczornej około 18.40. Kościół poucza, że za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej czy pobożnym stowarzyszeniu, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły; z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic; przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

Z racji pierwszej soboty miesiąca wotywna Msza o Niepokalanym Sercu Maryi sprawowana będzie o godzinie 7.00. Po jej zakończeniu Nabożeństwo do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Ciągle prowadzimy zapisy młodzieży klas III gimnazjum i I liceum na kurs przygotowujący do przyjęcia bierzmowania. O zgłaszanie prosimy także osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły jeszcze tego sakramentu.

Kalendarz liturgiczny: we środę przypada wspomnienie liturgiczne św. Wacława, męczennika, we czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Warszawsko Praskiej, w piątek św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w sobotę św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziewicy.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.