• slide

7 Niedziela zwykła 19 lutego 2017 roku

W tym roku mija sto lat od dekretu reaktywującego naszą parafię pod wezwaniem Bożego Ciała na Kamionku. Z tej okazji zapraszamy na Uroczystą Mszę Świętą w intencji budowniczych, duszpasterzy oraz wiernych żywych i zmarłych naszej parafii we środę 22 lutego o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie o. Sylwester Gąglewski, franciszkanin. Po zakończeniu Mszy Świętej, nasz parafianin, Pan Hubert Kaczmarski, starszy wykładowca w Katedrze Historii Kościoła na UKSW wygłosi konferencję p.t. "Na stulecie Parafii Kamionkowskiej, zarys jej dziejów", poświęconą historii naszej parafii. Setną rocznicę istnienia parafii pragniemy wykorzystać do pogłębienia naszego życia duchowego. Dlatego od 5 marca, czyli od I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej parafii Misje Święte. Poprowadzą je ojcowie franciszkanie z Niepokalanowa. Zapraszając do wzięcia w nich udziału już dziś zachęcamy do zapoznania się programem. Jest on dostępny w ulotkach rozłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Znajdźmy czas na pogłębione spotkanie z Chrystusem który oby zwyciężał w naszym życiu przez Maryję.

Kalendarz liturgiczny: We środę przypada Święto Katedry św. Piotra, apostoła, we czwartek wspomnienie liturgiczne św. Polikarpa, biskupa.

Przypominamy, że w związku z zakończeniem Kolędy wróciliśmy do całorocznego grafiku pracy Kancelarii parafialnej.

Przypominamy także, że nasza parafia w dniach od 12 do 20 września b.r. organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższych informacji udziela i zapisy na pielgrzymkę przyjmuje ks. Tomasz Kalinowski. Natomiast osoby, które wyraziły chęć wyjazdu na Białoruś na przełomie maja i czerwca tego roku, zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem biura podróży w sobotę 25 lutego o godz. 19.00. Należy zabrać ze sobą paszport i 300 zł zaliczki.

Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszej wspólnoty. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.