• slide

VII Niedziela Wielkanocna 17 maja 2015 roku
Wniebowstąpienie Pańskie
 
• Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 17.30 Nieszpory a po nich nabożeństwo majowe i kolejny dzień nowenny do Ducha Świętego.
 
• Także dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 11.30, do I Komunii Świętej przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 60. Natomiast o tej samej godzinie, tyle że w przyszłą niedzielę uczynią to dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 255. Spowiedź dla nich i ich rodziców w sobotę o godz. 9.00.
 
• W sobotę 23 maja Schola i Konkatedralny Chór Kamionek organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Świętego Charbela (Patrona Chóru), które znajduje się w Grabówce pod Białymstokiem. Odwiedzimy także Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Na pielgrzymkę jadą także ministranci i bielanki. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
 
• W dniach od 21 do 23 maja b.r. w naszej dzielnicy odbywa się Międzynarodowe Spotkanie Chórów z Danii i Norwegii. W ramach tych spotkań, zapraszamy do naszej świątyni w piątek 22 maja na koncert Chóru Żeńskiego Vokalensemblet Koda z Norwegii pod dyrekcją Irene Lundblad i Konkatedralnego Chóru Kamionek.
 
Przyszła niedziela upamiętniająca Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, a wraz z nim czas Komunii Świętej wielkanocnej. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można będzie tego dnia uzyskać odpust zupełny. Do dobrego przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przygotujemy się w sobotę wieczorem modlitewnym czuwaniem przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Czuwanie potrwa do godz. 22.00.
 
• We ubiegły czwartek w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 Ks. Bp Marek Solarczyk poświęcił obraz z wizerunkiem św. Jana Pawła II, który zawisł w jednym z ołtarzy naszej świątyni. Mamy nadzieję, że stanie się on skutecznym narzędziem w wypraszaniu łask przez naszych wiernych zanoszących swe modlitwy do Pana Boga za wstawiennictwem Świętego Papieża Polaka.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z parafialnej pielgrzymki na Ukrainę „Śladami Trylogii”, która jak pamiętamy miała miejsce w kwietniu b.r. Zdjęcia są umieszczone w gablocie przed kościołem.
 
Ofiary zebrane dzisiaj na tacę przeznaczymy na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 
Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych zmarłych. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.