• slide

XXII Niedziela Zwykła 30 sierpnia 2015 roku


• Z początkiem września wracamy do całorocznego porządku sprawowania liturgii w naszym kościele. Tak więc w niedziele wróci Msza Święta o godz. 13.00 i Nieszpory o 17.30, w tygodniu Msza Święta o godz. 17.30, a w sobotę o 8.00.

• We wtorek 1 września przypada 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej racji, w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy za wszystkich poległych w czasie wojny z niemieckich i sowieckich rąk

• We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, a po Mszy Świętej możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy szczególnie za dzieci i młodzież naszej parafii, których zachęcamy, aby nowy rok szkolny rozpoczęły z Panem Bogiem w sercu.

• Z racji pierwszego czwartku po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne. Po jego zakończeniu, czyli ok. godz. 18.45 zapraszamy na kolejną konferencję teologiczną poświęconą podstawowym radom w życiu duchowym.

• Także najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu. Spowiedź od godziny 17.00. Po wieczornej Mszy wotywnej do Serca Pana Jezusa adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Rozpocznie ją Koronka do Miłosierdzia Bożego, a zakończy Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski.

• Z racji pierwszej soboty miesiąca wotywna Msza o Niepokalanym Sercu Maryi sprawowana będzie o godzinie 7.00. Po jej zakończeniu Nabożeństwo do Matki Bożej. Natomiast wieczorem po raz pierwszy będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, którą rozpocznie pierwszo sobotni różaniec fatimski.

• Jak pamiętamy w Wielki Piątek i w Wigilię Paschalną tego roku zostały pobłogosławione przez naszych biskupów dwa nowe krzyże misyjne: jeden przy ul. Bliskiej, drugi przed wejściem do naszej świątyni. Z pozostałości po zdemontowanych, wykonano ponad pięćset małych krzyży przeznaczonych do powieszenia na ścianę w naszych domach. Będą one rozprowadzane w najbliższe dwie niedziele przez Panie z naszego chóru konkatedralnego. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z bliskim już wyjazdem naszego chóru festiwal do Hiszpanii. Zachęcamy do hojności.

Kalendarz liturgiczny: we wtorek przypada wspomnienie liturgiczne bł. Bronisławy, dziewicy, we czwartek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

• Informujemy, że od przyszłej niedzieli przyjmować będziemy intencje mszalne na rok 2016.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.