• slide

XIV i XV Niedziela Zwykła 5 i 12 lipca 2015 roku


• Przypominamy, iż jak co roku, w lipcu i sierpniu, w niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00, a w dni powszednie o godz. 17.30. W wakacje nie są również sprawowane Nieszpory w niedziele, zaś słuchanie spowiedzi w dni powszednie odbywa się każdorazowo przed Mszą Świętą.

• Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca, dzień szczególnej adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 krótkie nabożeństwo eucharystyczne, zaś po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i możliwość cichej adoracji do godz. 21.00.

• W najbliższy poniedziałek zapraszamy na modlitwę wypominkową za naszych zmarłych po Mszy Świętej wieczornej.

• We wtorek 14 lipca wypada dzień imienin Pasterza Diecezji Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, którego polecamy modlitwom wiernych.

Kalendarz liturgiczny w najbliższym tym tygodniu: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, we środę św. Jana z Dukli, prezbitera, a w sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

Kalendarz liturgiczny w następnym tygodniu: we środę przypada wspomnienie liturgiczne św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

• Informujemy, że w lipcu i sierpniu są wolne terminy Mszy Świętych. Zainteresowanych zamówieniem intencji mszalnych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.