• slide

VIII Niedziela Zwykła 22 maja 2016 roku
Uroczystość Najświętszej Trójcy

• Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 11.30, do I Komunii Świętej przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 60, zaś o godz. 13.00  obchodzić będziemy rocznicę I Komunii Świętej dzieci z tej szkoły. Gorąco prosimy wiernych, aby w czasie tych Mszy Świętych miejsca siedzące w kościele pozostawić dla rodzin i przyjaciół dzieci. Msze święte z udziałem dzieci w białym tygodniu o godz. 18.00, pozostałe o godz. 7.00 i 17.30.

• We wtorek wspomnienie liturgiczne NMP Wspomożycielki Wiernych.

• We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych w czasie której przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30.

• We czwartek 26 maja przypada patronalne święto tytułu naszej parafii czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwana Bożym Ciałem. Podobnie jak w ubiegłym roku, nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.30, natomiast po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy ul. Grochowskiej, drugi harcerze z 22 Szczepu «Watra», trzeci Papieska Służba Porządkowa «Totus Tuus», czwarty Siostry Szarytki. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, a także do przynoszenia śpiewników i dekorowania okien naszych domów. Za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim sakramentem”, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Boże Ciało Nieszpory o godz. 17.30, zaś Litanię Matki Bożej odśpiewamy podczas procesji. Zachęcamy także do przynoszenia kwiatków do sypania przed Najświętszym Sakramentem. S. Elżbieta zaprasza dziewczynki chcące to czynić w czasie procesji na próby w poniedziałek i wtorek o godz. 19.10. Z racji Uroczystości we czwartek Kancelaria będzie nieczynna.

• Przez dni dawnej Oktawy Bożego Ciała, codziennie po Mszy Świętej o 18.00 i nabożeństwie do Matki Bożej będzie miała miejsce procesja eucharystyczna wokół kościoła.

• W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego, zaś o godz. 16.00 Kółek Różańcowych.

• W dniach od 5 do 10 września  b.r. planowana jest parafialna pielgrzymka na Litwę, Łotwę i Estonię. Zwiedzimy min. Tallin, Rygę, Wilno i Kowno. Koszt to 600 zł plus 155 euro. Bliższe informacje znajdziemy w ulotkach rozłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy prowadzimy w Zakrystii lub Kancelarii.

• Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.

• Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.