• slide

 

XX Niedziela Zwykła 14 sierpnia 2016 roku

• Dzisiaj przeżywać będziemy wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny a jednocześnie Uroczystości Matki Bożej Zwycięskiej, Patronki naszej Diecezji o godz. 17.30 uroczyste Nieszpory, a po nich Msza Święta za naszych parafian, której w asyście Kapituły Konkatedralnej przewodniczyć będzie sekretarz Konferencji Episkopatu Polski Ks. Biskup Artur Miziński. Na zakończenie Mszy Świętej zostanie dokonane uroczyste przeniesienie relikwii Krzyża Świętego, które są w posiadaniu naszej Konkatedry od roku 1930 i umieszczenie ich do publicznej adoracji w ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy
• W sam dzień uroczystości Wniebowzięcia NMP czyli w poniedziałek 15 sierpnia Msze Święte według wakacyjnego porządku niedzielnego. Dodatkowo o godz. 17.30 uroczyste Nieszpory. Zarówno w niedzielę wieczorem jak i w poniedziałek na koniec każdej Mszy będziemy błogosławić zioła, owoce i kwiaty. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do radosnego świętowania Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny tym bardziej, że z racji uroczystości Tytułu kościoła można będzie w tym czasie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości, w poniedziałek Kancelaria będzie nieczynna.
• We wtorek 16 sierpnia wyrusza z naszego Sanktuarium 33. Praska Pielgrzymka Piesza Ruchu Pomocników Matki Kościoła. Mszy Świętej o godzinie 6.00 przewodniczyć będzie Ks. Bp Marek Solarczyk. Zapisy na pielgrzymkę od 13 do 15 sierpnia włącznie w godz. od 16.00 do 19.00 w budynku naszej plebanii.
• Kalendarz liturgiczny: we środę przypada wspomnienie liturgiczne św. Jacka, w sobotę św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
• Ofiary zebrane dzisiaj na tacę przeznaczymy na utrzymanie Domu Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
• Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.