«KIM JESTEŚ TY, KTÓRY MNIE ZBAWIŁEŚ?» REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, KS. LESZEK WORONIECKI SAC

Księdz Leszek Woroniecki

Czas Wielkiego Postu jest okresem szczególnym. Przez czterdziestodniowe ćwiczenia przygotowujemy się do obchodu największego święta naszej wiary – Paschy. Jedną z bardzo cennych pomocy w należytym przygotowaniu, mającym na celu rewizję życia i odnowę fundamentów wiary, są rekolekcje. Jest to czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem. Rekolekcje pozwalają zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić; spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Trzeba wyjść na pustynię, bo tam jest cisza, spokój i milczenie. Wtedy można usłyszeć siebie.

Zachęcamy gorąco, aby tegoroczne nauki rekolekcyjne stały się dla każdego uczestnika zgromadzeń liturgicznych
w Konkatedrze swoistą pustynią i powrotem do źródeł.

Nadchodzące rekolekcje wpisują się ściśle w tegoroczny program duszpasterski, mający odnowić naszą wiarę w Jezusa Chrystusa Syna Bożego. Stąd ich hasło: Kim jesteś Ty, który mnie zbawiłeś? Rekolekcje poprowadzi znany już naszym wiernym kaznodzieja i rekolekcjonista, Ks. Leszek Woroniecki, pallotyn.
Ks. Leszek, po latach pracy we Francji, gdzie był Przełożonym Regionalnym Pallotynów, powrócił w 2012 roku do Polski, i od tego czasu wspomaga działania duszpasterskie w Konkatedrze.

Rekolekcje rozpoczną się w Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu – 30 marca, homiliami, głoszonymi podczas wszystkich Mszy Świętych. Ponadto Ks. Leszek wygłosi naukę pasyjną podczas Gorzkich żali.

W kolejne trzy dni, od 31 marca do 2 kwietnia (poniedziałek – środa) zapraszamy na Mszę Świętą z homilią, a po niej na naukę rekolekcyjną
o godzinie: 9.00, 18.00 lub 19.30.

Podczas wszystkich Mszy Świętych będzie można przystąpić do sakramentu pokuty.

Ponadto w poniedziałek i środę na ćwiczenia rekolekcyjne przychodzą dzieci
z obu szkół podstawowych. Klasy młodsze, do III włącznie, przychodzą
na godzinę 10.30, a klasy od IV do VI włącznie, na godzinę 11.30.

Serdecznie zapraszamy!