• slide

Przypominamy, iż jak co roku, w wakacje w niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00, w soboty o 8.00, a w pozostałe dni powszednie o 17.30. W wakacje nie są również sprawowane Nieszpory w niedziele, zaś słuchanie spowiedzi w dni powszednie odbywa się każdorazowo przed Mszą Świętą.

XX – XXII Niedziela Zwykła 14 –28 sierpnia 2022 roku
 
W poniedziałek 15 sierpnia przeżywać będziemy uroczystości Wniebowzięcia NMP. Msze Święte według wakacyjnego porządku niedzielnego, o godz. 17.30 uroczyste Nieszpory. Na koniec każdej Mszy będziemy błogosławić zioła, owoce i kwiaty. Z racji uroczystości Tytułu kościoła można będzie tego dnia uzyskać także odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości w poniedziałek Kancelaria parafialna będzie nieczynna. 
 
Tradycyjnie 16 sierpnia z naszej parafii wyruszy na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła. Rozpocznie ją Msza Świętą w naszym Sanktuarium o godz. 6.00. Zapisy w budynku parafialnym konkatedry w dniach 14 i 15 sierpnia w godz. od 17.00 do 19.00. oraz przez internet: www.pielgrzymkapomocnikow.pl i na Facebooku: www.facebook.com/PPPPMMK."
 
Kalendarz liturgiczny
15 sierpnia – Wniebowzięcie NMP, uroczystość
17 sierpnia – św. Jacka, prezbitera, wspomnienie;
20 sierpnia – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, wspomnienie;
22 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny, Królowej, wspomnienie;
24 sierpnia – św. Bartłomieja, apostoła, święto;
26 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, uroczystość;
27 sierpnia – św. Moniki, wspomnienie;
29 sierpnia – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, wspomnienie;
3 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie.
 
We czwartek 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej racji, w czasie każdej Mszy Świętej modlić się będziemy za wszystkich poległych w czasie wojny z niemieckich i sowieckich rąk.
 
Z racji pierwszego czwartku września, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne.
 
Z kolei w pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 17.00. Zapraszamy na nią szczególnie dzieci i młodzież, aby z łaską Bożą rozpocząć nowy rok szkolny. Po wieczornej Mszy wotywnej do Serca Pana Jezusa adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Rozpocznie ją Koronka do Miłosierdzia Bożego, a zakończy Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski.
 
W pierwszą sobotę września wotywna Msza o Niepokalanym Sercu Maryi sprawowana będzie o godzinie 7.00. Po jej zakończeniu Nabożeństwo do Matki Bożej. Natomiast wieczorem będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, którą rozpocznie różaniec fatimski.
 
Z początkiem września wracamy do całorocznego porządku sprawowania liturgii w naszym kościele. Tak więc w niedziele wróci Msza Święta o godz. 13.00 i Nieszpory o 17.30, w tygodniu Msza Święta o godz. 17.30, a w sobotę o 8.00.
 
W dniach od 1 do 10 maja 2023 roku parafia nasza organizuje dziesięciodniową pielgrzymkę do Turcji „Po drogach św. Pawła”. Trasa obejmie min. Stambuł, Kapadocję, Tars, Pergamon, Demre, Pammukkale, Hierapolis, Kusadasi, Efez, Assos, Troję. Koszt około 6000 zł. Bliższych informacji udzielamy w zakrystii lub kancelarii. W związku z koniecznością wcześniejszego zarezerwowania przelotu samolotem potrzebne są w miarę szybkie zgłoszenia. Zapraszamy.
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.